دربارۀ نشریه

بسم الله الرحمن الرحیم

فصل‌نامه علمی-پژوهشی « پردازش علائم و داده‌ها» وابسته به پژوهشگاه « توسعه فناوری‌های پیشرفته خواجه‌نصیرالدین طوسی» در سال 1383 به‌منظور انتشار دانش علمی و تخصصی در زمینه‌های پردازش صوت، پردازش تصویر، پردازش متن، رمز و امنیت اطلاعات و مهندسی پزشکی و هم‌چنین کمک به ارتقای سطح دانش در زمینه‌های یادشده شروع به فعالیت کرده و با اخذ مجوز رسمی از کمیسیون نشریات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال 1388 ، هم‌چنان به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

فصل‌نامه پردازش علائم و داده‌ها به همت و تلاش مسئولانه اعضای محترم هیأت تحریریه و مدیران نشریه و اعتماد جامعه علمی، توانسته است در این مسیر افتخارآفرین، گام‌های استواری بردارد. حجم انبوه مقالات ارسالی مبیّن این نکته است که این نشریه توانسته مورد توجه جامعه علمی قرار گیرد. ارسال این حجم وسیع مقالات از طرفی موجبات شادمانی ما را فراهم ساخته و از طرفی بار سنگین داوری مقالات و انتخاب وزین‌ترین آنها را بر دوش ما سنگین‌تر کرده است. مدیران و اعضای هیأت تحریریه همه توان خود را به‌کار بسته و می‌بندند که بتوانند سطح علمی این نشریه را به‌لحاظ تولید علم به استانداردهای جهانی برسانند. نمایه‌شدن نشریه در پایگاه‌های نمایه‌کننده بین‌المللی ازجمله اهداف متعالی نشریه است و بدون شک این مهم، به‌جز با ارسال مقالات علمی وزین و نوآورانه و داوری دقیق و موشکافانه توسط داوران محترم و در پایان چاپ و انتشار آنها محقق نخواهد شد.

لازم به‌ذکر است که داوری مقالات در این نشریه، پس از بررسی‌های اولیه توسط سردبیر و دبیران علمی، جهت داوری برای سه داور که شیوه داوری آنها دوسویه‌کور است، ارسال می‌شود. مقاله داوری‌شده پس از طرح در جلسه هیأت تحریریه و تأیید اعضا، در تارنمای نشریه درج و هم‌چنین در تعدادی نسخ محدود به زیور چاپ آراسته می‌شود.

 
CAPTCHA
دفعات مشاهده: 21006 بار   |   دفعات چاپ: 1540 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 108 بار   |   0 نظر


کلیه حقوق این تارنما متعلق به فصل‌نامة علمی - پژوهشی پردازش علائم و داده‌ها است.